Dysk poduszka sensomotoryczna rehabilitacyjna jeż
- Dodaj recenzję:
-
Dostępność:
Jest
- szt.
- 23,90 zł / szt.
Poduszka sensomotoryczna to funkcjonalne urządzenie, które służy do:
- poprawy koordynacji
- masażu stóp (akupresura)
- siadu dynamicznego
- zwiększenia percepcji ciała
- treningu równowagi
- ćwiczeń równoważnych
Ćwiczenia z poduszką sensomotoryczną nazywane są często treningiem mózgu.
Trening z poduszką stymuluje układ nerwowy wzmacniając koordynację ruchową i sensomotorykę. Poprawa funkcji sensomotorycznych przez ćwiczenia na niestabilnym podłożu przyczynia się do zwiększenia precyzji ruchu a tym samym, lepszego wykonywania ćwiczeń z poduszką sensomotoryczną Redcord.
Korzyści z siadania na poduszce sensomotorycznej:
- wymuszenie zachowania naturalnej fizjologicznie pozycji kręgosłupa przy siedzeniu na podkładce (siedzenie dynamiczne),
- dzięki wypustkom pobudzenie receptorów nerwowych, masaż i rozluźnienie spiętych mięśni, poprawa krążenia krwi,
- wzmocnienie koordynacji ruchowej i sensomotoryki dzięki zaburzeniu stabilności podłoża podczas ćwiczeń,
- stymulacja mięśni,
- odciążenie odcinka lędźwiowego.
Produkt polecany jest szczególnie osobom prowadzącym siedzący tryb życia - praca w biurze, urzędzie, przy komputerze za kierownicą samochodu, doskonale sprawdza się również u osób aktywnych fizycznie jako urządzenie wspomagające w ćwiczeniach.
Opis produktu:
- Materiał: PVC
- Kolor: niebieski lub szary
- Średnica: około 340mm
- Waga: około 1 kg
W skład zestawu wchodzą:
- poduszka sensomotoryczna/dysk rehabilitacyjny
- pompka ręczna - GRATIS
UWAGA: Pompka nie jest integralną częścią zestawu a jedynie darmowym dodatkiem, który nie podlega reklamacji.
Posiadają one znak jakości CE oraz ISO świadczące o najwyższej jakości produktu.
Producent poduszki posiada Oficjalnego Przedstawiciela Europejskiego w Anglii, przedstawicielstwa takie posiadają wyłącznie najwięksi producenci z produktami o najwyższej jakości!
Małe dzieci bardzo lubią ćwiczyć i rozwijać zmysł równowagi, oczywiście nieświadomie. Kochają wskakiwanie na niskie murki, maszerowanie po prostych liniach widocznych na drodze, gry w klasy i w gumę, skakanie na jednej nodze itp. Kiedy dorastamy stabilność ciała uważamy za rzecz oczywistą – ona po prostu jest.
To wszystko świadczy o potrzebie systematycznego treningu stabilizacyjnego, który warto robić przez całe życie.
Zdarza się, że w miarę upływu lat zmysł równowagi zaczyna szwankować. Uświadamiamy to sobie w szczególnych sytuacjach. Wyjście na długi pomost wbijający się w jezioro powoduje trudność w utrzymaniu się w pionie, górska perć, którą pokonywaliśmy dotąd bez problemu nagle budzi lęk i każe trzymać się kurczowo skalnej ściany, przejście przez kładkę nad wzburzonym potokiem też staje się kłopotliwe. Niektóre kobiety w czasie menopauzy doznają bardzo przykrych objawów zachwiania równowagi w trakcie zwykłych codziennych czynności. Osoby starsze nieraz doświadczają problemów w utrzymaniu się w stabilnej pozycji.
Zachęcam więc wszystkich do systematycznego treningu równowagi. Poprawicie postawę, koordynację ruchów, wzmocnicie mięśnie stabilizujące stawy. Najlepsze rezultaty i najszybsze efekty uzyskamy ćwicząc z pomocą dysku rehabilitacyjnego!