Zestaw: 50 testów owulacyjnych paskowych + 5 testów ciążowych

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • Cena netto: 16,30 zł / szt. 17,60 zł / szt.

Czułość testów: 10mIU/ml

Zestaw 50 testów owulacyjnych paskowych o czułości 10mIU/ml + 5 testów ciążowych paskowych o czułości 10mIU/ml

Rewelacyjne testy owulacyjne i ciążowe o największej czułości - 10mIU/ml – co oznacza że najlepiej wykrywają stężenie hormonu luteinizującego LH w przypadku testów owulacyjnych oraz HCG w przypadku testów ciążowych. Wysoka czułość testów zwiększa prawdopodobieństwo wykrycia dni płodnych zwłaszcza u par z obniżoną płodnością a w pozostałych przypadkach szybciej pozwala wykryć moment kiedy starania o dziecko przyniosą najlepsze efekty!

 
Termin ważności testów owulacyjnych: minimum 1 rok
Termin ważności testów ciążowych: minimum 1 rok
Testy posiadają certyfikat CE dopuszczający do użytkowania na rynku europejskim oraz ISO.
Kolory testów mogą różnić sie od prezentowanych na zdjęciach w zależności od aktualnie dostępnej partii produkcyjnej.

Wykonanie testu jest bardzo proste:
Test robi się w momencie największej płodności, czyli na kilka dni przed owulacją. Zazwyczaj moment ten przypada na około 14 dni przed zakończeniem cyklu. W pierwszym dniu badania należy zebrać próbkę moczu do czystego i suchego pojemnika. Pierwszy mocz poranny nie jest przy tym wskazany do badania. Najlepiej, gdy na 2 godziny przed badaniem ograniczy się spożycie płynów. Warto się również starać, aby test wykonywać codziennie o mniej więcej tej samej porze.

 

  1. Bezpośrednio przed badaniem należy wyjąć jeden z pasków z folii i zanurzyć go w próbce moczu do odpowiedniej głębokości. Należy uważać, aby trzymać jedynie za górną część paska i nie zanurzać go powyżej zaznaczonej linii.
  2. Pasek wyjmuje się po około 10 sekundach i kładzie na poziomej powierzchni.
  3. Po 5 minutach można odczytać wynik z kresek, jakie pojawiły się na pasku. Jeśli wynik otrzyma się dopiero po 10 minutach lub później, nie jest on miarodajny.
  4. Testy owulacyjne pozwalają wyznaczyć moment, w którym pęcherzyk Graafa pęka i dochodzi do uwolnienia dojrzałej komórki jajowej. Jeśli w ciągu 24 godzin od momentu, gdy komórka dostanie się do jajowodu dotrze do niej plemnik, dochodzi do zapłodnienia. Wykonanie testu owulacyjnego pomaga więc wybrać najlepszy czas na współżycie, aby doszło do poczęcia.